Шкільне лісництво

Шкільне лісництво засновано в 2011 році і працює за напрямками:
Правова освіта учнів (ознайомлення з Лісовим кодексом України та природоохоронними статтями Конституції України ).

Навчальна діяльність (проводяться заняття з профільних дисциплін: лісові культури та дослідницька робота в галузі екології лісу. Збір гербаріїв «Лісові рослини».Виготовлення насіневого матеріалу для насаджування дуба.

Практична діяльність (збір насіння, прибирання території лісу від сміття, патрулювання кварталів, садіння та прополювання лісових культур, виготовлення та розвішування штучних гніздівель і годівничок для птахів, випуск і розповсюдження природоохоронних листівок, догляд за сіянцями сосни і дуба в шкільній теплиці).

Виховна робота (участь у лісових природоохоронних конкурсах, виступи на лісову та природоохоронну тематику,  організація та оздоровлення членів шкільного лісництва, екскурсії),

В 2016 - 2017 навчальному році Ульвівський НВК і надалі продовжує працювати по напрямку "Шкільне лісництво".

• У школі природоохоронна освіта учнів здійснюється в різних напрямках: на уроках, заняттях гуртків, під час проведення екскурсій, у процесі суспільно корисної праці, різних масових заходів. Учні нашої школи виступають пропагандистами природоохоронних знань серед своїх товаришів, місцевого населення, беруть участь в озелененні, доглядають лісопарки, охороняють рідкісні рослини і тварини. Вони роз’яснюють населенню правила збирання ягід, грибів, плодів, лікарських рослин.
  • Дуже важливою для формування екологічної свідомості юних лісівників є практична діяльність у лісництві. Наші учні постійно беруть участь у садінні лісу та подальшому догляді за ним.
  • Зібрати насіння, висіяти його, виростити садівний матеріал та посадити ліс, а потім турбуватися про те, щоб він виріс, дає можливість усвідомити не тільки свою відповідальність за природу, але й викликає повагу до тих людей, які турбуються про ліси.  Робота у кварталах дозволяє дітям зрозуміти проблеми лісу, вчить сприймати ліс як живий цілісний організм.

Робота, яку виконує шкільне лісництво:
  • посадили 1 га. лісу:
  • посадили 500 сіянців сосни;
  • зібрали 200 кг. жолудів;
  • озеленили  вулиці рідного села, посадили дерева на узбіччі доріг, насаджували лозу на березі річки Західний Буг. учні охороняють корисних для лісу комах, птахів, звірів;
  • проводять бесіди, лекції, організовують перегляд кінофільмів на природоохоронну тематику;
  • практична діяльність у шкільній теплиці;
  • організація екологічної роботи школи;
  • підготовка та участь у конкурсах: «Квітковий вернісаж»; «Озеленення навчального закладу»; «Природа і фантазія»;  "Годівничка";
  • теоретичне оволодіння лісництвом;
  • ведення дослідної роботи, пророщування жолудів;
  • підготовка членів шкільного лісництва.

Акція « Посади дерево»
Посадили і доглянули лісових культур – 1га.

Акція «Мурашник»
Виявили та огородили три мурашники.

Акція «День довкілля»
  • Висадили сіянці сосни на узбіччі дороги села.
  • Посадили вербу на березі річки Західний Буг.
  • Ліквідували сміттєзвалище у лісосмугах.
  • Провели озеленення навчального закладу.
  • Посадили дерева у шкільному саду.

Насаджування лози на березі річки Західний Буг

Озеленення навчального закладу

Акція «Первоцвіти просять захисту»

Шкільна навчальна експедиція в лісі