Позакласна робота

Результати позакласної роботи
в Ульвівському НВК “ЗШ І-ІІ ст.-дитячий садок”
у 2016 – 2017 н.р.

Шкільний гурток «Юні лісівники -дендрологи»

Мета і основний зміст роботи:

- ознайомлення учнів з предметом дендрології та основами лісництва;

- формування  в учнів екологічної культури особистості;

-  набуття навичок практичної діяльності;

-  засвоєння теоретичного матеріалу  поєднувати  з практичними роботами, екскурсіями до лісу, дослідницькою роботою за завданнями  фМета і основний зміст роботи

- ознайомлення учнів з предметом дендрології та основами лісництва;

- формування  в учнів екологічної культури особистості;

-  набуття навичок практичної діяльності;

-  засвоєння теоретичного матеріалу  поєднувати з практичними роботами, екскурсіями до лісу, дослідницькою роботою за завданнями  фахівців лісового господарства.

У школі природоохоронна освіта учнів здійснюється в різних напрямках: на уроках, заняттях гуртків, під час проведення екскурсій, у процесі суспільно корисної праці, різних масових заходів. Учні нашої школи виступають пропагандистами природоохоронних знань серед своїх товаришів, місцевого населення, беруть участь в озелененні, доглядають лісопарки, охороняють рідкісні рослини і тварини. Вони роз’яснюють населенню правила збирання ягід, грибів, плодів, лікарських рослин.
      Дуже важливою для формування екологічної свідомості юних лісівників є практична діяльність у лісництві. Наші учні постійно беруть участь у садінні лісу та подальшому догляді за ним.
      Зібрати насіння, висіяти його, виростити садівний матеріал та посадити ліс, а потім турбуватися про те, щоб він виріс, дає можливість усвідомити не тільки свою відповідальність за природу, але й викликає повагу до тих людей, які турбуються про ліси.
      Робота у кварталах дозволяє дітям зрозуміти проблеми лісу, вчить сприймати ліс як живий цілісний організм.

Робота, яку виконав гурток "Юні лісівники - дендрологи" у 2016 - 2017 н.р.

посадили 1 га., лісу
посадили 500 сіянців сосни;
зібрали 200 кг., жолудів;
озеленили 1км., вулиць рідного села;
охороняли корисних для лісу комах, птахів, звірів;
проводили бесіди, лекції, організовували перегляд кінофільмів на природоохоронну тематику;
 проводили практичну діяльність у шкільній теплиці;
проводили екологічну роботу в школі;
Приймали участь у районних і обласних конкурсах: «Квітковий вернісаж»; «Озеленення навчального закладу»;  «Природа і фантазія»;  “Годівничка», “Мальовнича Україна”, “Природа в біді”, “ Зимуючі птахи”
теоретичне оволодіння лісництвом;

проводили дослідницьку роботу “ Умови проростання жолудів, виготовлення посадового матеріалу сосни і дуба”

Шкільний гурток  «Фольклорний»

Мета і основний зміст роботи:
Виховання у дітей патріотизму, поваги до народних традицій, звичаїв та обрядів, духовних цінностей українського народу.
Вивчення й збереження народно-пісенної творчості, обрядів і звичаїв дитячого фольклору, народно-прикладного мистецтва, а також відтворення кращих зразків фольклору.
Показати багатства народної творчості, поетичні здібності українського народу, його вміння художньо мислити.

Діти приймали активну участь у конкурсах художньої самодіяльності,  як шкільних так і окружних та районних. Діти розкривали свої вокальні здібності, ознайомилися  з характером, емоційним змістом музичних творів, навчилися розрізняти різні звуки, орієнтуватися у ритмічних малюнках мелодії, співати поспівки за ручними знаками.
До репертуару включалися пісні рекомендовані програмою.
Гурткова робота дала дітям можливість цілеспрямовано навчати дітей музики, виховувати у них любов до прекрасного, його розуміння, формувати душу і образ українця.

Результат роботи (участь і перемога в районних і окружних оглядах-конкурсах)
Кіх Х. – учениця 4кл.
І місце в окружному конкурсі “Сурми Звитяги”
І місце в окружному конкурсі “Різдвяні дзвіночки”
ІІ місце в районному конкурсі “Сурми Звитяги”
ІІ місце в районному конкурсі “Різдвяні канікули”

Шкільний факультатив «Основи християнської етики»

“Основи християнської етики” – це шкільний предмет, який має дуже багато виховних цінностей.
Натхненні слова молитви підказують учителеві багато:
«Господи, дай мені сили змінити те, що я можу змінити. Дай мені терпеливості змиритися з тим, чого я не можу змінити. І дай мені, Боже, мудрості відрізнити перше від другого».
На уроках християнської етики прищеплюється ціла низка добрих почуттів: співчуття, милосердя, любов. Для досягнення цілі використовую різноманітні форми навчання: читання Біблії, слухання музики, спів, малювання, конкурси, дискусії, вікторини, екскурсії тощо. Такі методи в духовному вихованні стають внутрішнім переконанням та спонукає дітей до гарних вчинків і дій.

У школі проходили такі заходи:
Вернісаж «Діти України за мир»  (1-9 кл.)
Урок-екскурсія до Храму на тему:«Празник Успення Пресвятої Богородиці під проводом о.Ореста Рубеля» (5-9 кл.)
Тиждень духовності на тему «Дорогою  молитви» (1-9 кл., вчителі)
Парад цитат «Господи навчи нас молитися» (5-8 кл.)
Конференція «Андрей Шептицький –еталон для наслідування (1-9 кл.)
Захист презентацій на тему: «Все це – Дари Божі»  (6-9 кл.)
Театралізована Хресна Дорога. Перегляд фільму, мультфільму. (5-9 кл.)
Реколекційні зустрічі з о.Орестом Рубелем на тему: «Великопосні роздуми над притчею про блудного сина» (5-9 кл.)
Виставка творчих робіт на тему: «Моя городина – Божий Дар» (1-5 кл.)
 Круглий стіл на тему: «Роздуми про покликання. Вибір профе (9 кл.)
Година духовності. Слухання духовної музики. Розучування пісні «Моліться люди всі до Бога»
Урочиста зустріч ікони Божої Матері, котра подорожує школами Сокальщини. Спільна молитва вчителів та учнів під проводом священика за Мир в Україні.                                                                 (учні, вчителі, батьки)